Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Примак О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Хомра О. У. 
Трудова міграція громадян України. Біла книга : Моногр. / О. У. Хомра, М. А. Ожеван, Т. П. Петрова, В. І. Нагорний, О. Г. Примак; Міжнар. фонд "Відродження", Ін-т демократії та соц. процесів. - К. : ВПЦ "Київ. ун-т", 2006. - 201 c. - укp.

Висвітлено широке коло питань пов'язаних з процесами виникнення та розвитку трудових міграцій громадян України. На підставі об'єктивного наукового аналізу розглянуто історичний, правовий, соціально-економічний та суспільно-політичний аспекти міграційних процесів. Проаналізовано позитивні та негативні особливості четвертої хвилі міграції населення з території України. Наведено методику обчислення міграційних потоків за кількісною і віковою ознаками.

Освещен широкий круг вопросов, связанных с процессами возникновения и развития трудовых миграций граждан Украины. На основе объективного научного анализа рассмотрены исторический, правовой, социально-экономический и общественно-политический аспекты миграционных процессов. Проанализированы позитивные и негативные особенности четвертой волны миграции населения с территории Украины. Приведена методика исчесления миграционных потоков с учетом количественных и возрастных показателей.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА675285 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Примак О. І. 
Історія становлення та розвитку наукових основ автоматизації технологічних процесів у птахівництві : автореф. дис... канд. іст. наук / О. І. Примак; УААН. Держ. наук. с.-г. б-ка. - К., 2007. - 22 c. - укp.

Висвітлено історико-науковий аспект розвитку автоматизації технологічних процесів у птахівництві та сформульовано аксіоми та наукові принципи стосовно даної проблеми. Розроблено періодизацію розвитку автоматизації технологічних процесів у птахівництві як галузі науки та техніки. Запропоновано визначення поняття наукового центру з автоматизації технологічних процесів у птахівництві. Проаналізовано науково-педагогічну спадщину засновника наукового центру з автоматизації технологічних процесів у птахівництві академіка І.І.Мартиненка. З'ясовано чинники його становлення та розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.68 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353072 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Адаптивні системи землеробства / І. Д. Примак, В. М. Ткачук, О. І. Примак, М. В. Войтовик; ред.: І. Д. Примак. - Вінниця. - Біла Церква : Нілан-ЛТД : Білоцерків. держ. аграр. ун-т, 2013. - 677 c. - Бібліогр.: с. 669-674 - укp.

Викладено теоретичні, методологічні і технологічні основи адаптивних систем землеробства, розглянуто сутність та історичний розвиток, а також особливості їх формування. Висвітлено сучасне філософське осмислення змісту системи землеробства як наукової категорії, агроекономічне і агроекологічне обгрунтування структури посівних площ, оцінено системи сівозмін. Показано грунтозахисну ресурсозберігальну спрямованість системи механічного обробітку грунту. Обгрунтовано необхідність відтворення родючості грунту і проектування адаптивно-ландшафтних систем землеробства у контексті сталого розвитку, нової біосферної парадигми природокористування і закону ноосфери В. І. Вернадського.


Індекс рубрикатора НБУВ: П141 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА773313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Палій І. Г. 
Кислотозалежні захворювання у хворих на метаболічний синдром: невирішені проблеми і сучасні можливості лікування / І. Г. Палій, С. В. Заїка, О. С. Примак // Сучас. гастроентерологія. - 2014. - № 1. - С. 83-92. - Бібліогр.: 53 назв. - укp.

Наведено дані щодо поширеності гастроезофагеальної рефлюксної хвороби та стравоходу Барретта при метаболічному синдромі. Розглянуто особливості клінічних виявів гастроезофагеальної рефлюксної хвороби у хворих на метаболічний синдром. Висвітлено патогенетичні механізми формування патологічного гастроезофагеального рефлюксу у пацієнтів з метаболічним синдромом, а також особливості механізмів метаболізму фармакологічних препаратів при метаболічному синдромі. Обгрунтовано призначення пантопразолу як кислотоблокувального препарату для лікування кислотозалежних захворювань у хворих на метаболічний синдром. Наведено клінічний випадок ефективності використання пантопразолу ("Нольпаза") під час лікування стравоходу Барретта у хворого на метаболічний синдром.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1 + Р415.2-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Примак О. І. 
Зародження і становлення конюшиносіяння у контексті еволюції систем землеробства в Україні та Росії / О. І. Примак // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 1. - С. 52-57. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Обгрунтовано значимість посівів конюшини у контексті переходу від парової до поліпшеної зернової, вигінної (багатопільно-трав'яної) і плодозмінної (зернотрав'янопросапної) систем землеробства. Акцентовано увагу на складний шлях формування наукових і практичним основ систем землеробства з посівами конюшини. Показано роль багатовікової хліборобської практики і культурно-господарського розвитку в становленні конюшиносіяння. Висвітлено внесок російських і українських вчених та господарників у становлення вітчизняного конюшиносіяння.


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.1 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Фальковський М. І. 
Побудова, методи і техніка досліджень властивостей електроізоляції при надвисоких температурах / М. І. Фальковський, О. В. Примак // Техн. електродинаміка. - 2014. - № 1. - С. 88-95. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто особливості побудови, роботи та досліджень одного з видів високотемпературної електричної ізоляції з робочою температурою до 2000 C. Дослідження проведено на діючому МГД генераторі та за допомогою спеціально розроблених модельного вузла ізоляції і пристрою для безперервного вимірювання та запису опорів і електричної міцності ізоляції. Досліджено величини опору епектричної ізоляції електродів відносно заземленого корпусу каналу та опору міжелектродної ізоляції в процесі зміни режимів роботи МГДГ. Встановлено, що опір міжелектродної ізоляції визначається її поверхневим опором. Його величина залежить від виду газової атмосфери в каналі: окислююча підвищує поверхневий опір, відновлююча його знижує. При температурах, вищих за ~ 1300 C, поверхневий опір починає більше визначатися властивостями матеріалу діелектрика.


Індекс рубрикатора НБУВ: З241

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Примак О. І. 
Розвиток автоматизації мікроклімату в птахівництві / О. І. Примак // Вісн. аграр. науки. - 2005. - № 8. - С. 76-78. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто деякі історичні аспекти дослідження та розвитку технологічних параметрів мікроклімату в пташнику. Проаналізовано його характеристики.

Рассмотрены некоторые исторические аспекты исследования технологических параметров микроклимата в птицеводстве. Проанализированы его характеристики.


Індекс рубрикатора НБУВ: П085.7

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Баран П. І. 
Досвід використання цифрових технологій великомасштабного картографування у ДНВП "Укрінжгеодезія" / П. І. Баран, І. І. Олексій, Л. В. Плиска, О. В. Примак // Вісн. геодезії та картографії. - 2005. - № 4. - С. 11-16. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Описана цифровая технология картографирования застроенных территорий, карьеров и прибрежной полосы Азовского моря в зоне о. Коса Тузла: аэрофотосъемка с привязкой центров фотографирования, GPS-привязка опознаков, фотограмметрическое сгущение, создание цифровых моделей рельефа и местности, подготовка ортофотопланов. Обращено внимание на необходимость разработки положения по использованию единого формата цифровых векторных данных или создания сервера для визуализации и конвертирования данных разных форматов; усовершенствования существующего классификатора слоев карты и законодательства в сфере охраны картографо-геодезических данных.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д174.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Баран П. І. 
Про використання космічних знімків для кадастру земель та великомасштабного картографування / П. І. Баран, Н. А. Мінкевич, І. І. Олексій, Л. В. Примак, О. В. Примак, В. О. Сулима, В. Г. Сушко // Вісн. геодезії та картографії. - 2006. - № 6. - С. 31-37. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14681 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Примак І. Д. 
Історія агрономічної науки і техніки : [навч. посіб.] / І. Д. Примак, В. М. Ткачук, Л. В. Центило, О. Д. Примак, С. М. Каленська; ред.: І. Д. Примак. - Вінниця : Нілан, 2014. - 261 c. - Бібліогр.: с. 250-259 - укp.

Висвітлено історію виникнення агрономічної науки та техніки. Розглянуто еволюцію теоретичних основ чергування сільськогосподарських рослин і вчення про системи землеробства, а також землеробських знарядь і тракторної техніки. Показано роль вчених і виробничників у становленні та розвитку землеробської науки і механіки та наведено їх стислу біографію. Викладено історію розвитку вчення про грунт і грунтознавство. Розкрито значення багатовікової хліборобської практики у формуванні наукових поглядів і законів агрономії.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.г(0) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА794459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Примак О. С. 
Ефективність застосування інфліксимабу у хворих із середньотяжким виразковим колітом без попереднього призначення базової терапії / О. С. Примак // Сучас. гастроентерологія. - 2016. - № 5. - С. 84-87. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити ефективність інфліксимабу для досягнення клініко-ендоскопічної ремісії у хворих із середньотяжким виразковим колітом (ВК) без попереднього застосування базової терапії. Під спостереженням перебував 51 пацієнт з групи диспансеризації із середньотяжким ВК (30 чоловіків та 21 жінка, середній вік - (39,4 +- 11,6) року). Пацієнтів розділили на 2 групи: перша група - 26 пацієнтів, які ніколи раніше не одержували базову терапію для лікування ВК, друга група - 25 пацієнтів, які раніше одержували базову терапію. Хворі обох груп одержували інфліксимаб у дозі 5 мг/кг маси тіла на 0, 2, 6-му тиж. Всі пацієнти були наївними до інфліксимабу. Для оцінки стану до та після лікування проводили лабораторні та ендоскопічні обстеження, застосовували опитувальники, визначали рівень калпротектину. Ефективність інфліксимабу оцінювали на 8-му тижні лікування. Частота клініко-ендоскопічної ремісії була однаковою в обох групах (близько 80 %). У пацієнтів, які не досягли клініко-ендоскопічної ремісії, активність захворювання знизилася до показників легкого ступеня ВК. Висновки: у хворих із середньотяжким ВК доцільно призначати анти-фактор некрозу пухлин-alpha-терапію без попереднього призначення базової терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.301.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Примак О. С. 
Комп'ютерна томографія у хворих на запальні захворювання кишечника: чи доцільно її використання у рутинній практиці? / О. С. Примак // Сучас. гастроентерологія. - 2017. - № 6. - С. 25-29. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити використання комп'ютерної томографії (КТ) як методу, який можна використовувати в рутинній практиці для діагностики у пацієнтів з підозрою на запальні захворювання кишечника (ЗЗК). Проведено ретроспективний аналіз 72 амбулаторних карток пацієнтів з підозрою на ЗЗК або установленими діагнозами виразкового коліту (ВК) чи хвороби Крона (ХК). Усім пацієнтам було проведено КТ на 64-зрізовому спіральному комп'ютерному томографі Aquilion-64 з подвійним контрастуванням (пероральне та внутрішньовенне) для первинної діагностики ЗЗК або оцінки ефективності лікування. Пацієнтів було розподілено на 3 групи: з підозрою на ЗЗК, з установленими діагнозами ВК та ХК, особи, які перебувають на диспансерному обліку з приводу ЗЗК, в яких КТ використовували для оцінки ефективності лікування. У пацієнтів 1-ї групи КТ підтвердила діагнози ВК та ХК (так само, як і ендоскопію), надала змогу виявити термінальний ілеїт та початкову стадію ВК без візуальних змін на слизовій оболонці за ендоскопії, але з ознаками запалення за результатами гістологічного дослідження, заперечити ЗЗК, діагностувати інші захворювання (дивертикуліт, псевдомембранозний коліт). У 2-й групі за допомогою КТ вдалося підтвердити чи спростувати попередньо встановлені діагнози ВК та ХК, виявити супутню патологію на ранньому етапі (первинний склерозуючий холангіт та гепатоцелюлярну карциному). У 3-й групі за допомогою КТ вдалось оцінити ефективність лікування у пацієнтів з ВК та ХК, правильно обрати тактику лікування, виявити ускладнення. Висновки: КТ слід використовувати в рутинній практиці для діагностики у пацієнтів з підозрою на ЗЗК, з установленими діагнозами ВК та ХК та для оцінки ефективності лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.3-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Сільськогосподарські видання (1901 - 1912) у фондах Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки Національної академії аграрних наук України : наук.-допоміж. бібліогр. покажч. / уклад.: В. А. Вергунов, Г. М. Соловей, О. Ю. Примак, В. В. Мамрай, Н. С. Мигашко; Нац. акад. аграр. наук України, Нац. наук. с.-г. б-ка. - Київ, 2019. - 522 c. - укp.

Подано інформацію стосовно бібліотечної колекції літературних джерел з фонду рідкісних книг за 1901 - 1912 рр., що складається з 5 106 одиниць збереження книг та 173 назв періодичних видань. Зазначено, що при здійсненні бібліографічного опису джерел літери, що нині не вживаються, замінено літерами сучасного алфавіту. Матеріали покажчика розміщені у хронологічному порядку, а в межах хронології - за алфавітом прізвищ авторів і назв творів. Наведено допоміжний іменний покажчик.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.я17

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838396 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського